Łapczyński, Waligóra, Zagrodnik i Żmuda z profesjonalnymi kontraktami!

Juniorzy młodsi Hutnika Kraków - Samuel Łapczyński, Szymon Waligóra, Jacob Zagrodnik i Maksymilian Żmuda podpisali profesjonalne kontrakty. Zawodnicy związali się z klubem do końca czerwca 2024 roku. 

Bramkarz Jacob Zagrodnik, pomocnik Samuel Łapczyński i napastnik Maksymilian Żmuda to podopieczni Pawła Byrskiego w drużynie U-17, natomiast obrońca Szymon Waligóra trenuje pod okiem Macieja Papieża w zespole U-16. 

Jacob Zagrodnik w rundzie jesiennej wystąpił w 15 spotkaniach, w których  ośmiokrotnie zachował czyste konto. Wraz z kolegami wywalczył awans do CLJ U-17.

Szymon Waligóra jest kapitanem drużyny U-16. Jesienią wystąpił we wszystkich 14 meczach, w których strzelił 4 bramki. W sierpniu otrzymał powołanie do reprezentacji U-15.

Samuel Łapczyński jesienią wystąpił we wszystkich 16 meczach (14 liga, 2 baraże) w których trzy razy pokonywał bramkarzy rywali. Mózg drużyny która wywalczyła awans do CLJ U-17.

Maksymilian Żmuda był najlepszym strzelcem drużyny juniorów młodszych jesienią. W 15 meczach w których wystąpił, aż 18 razy wpisywał się na listę strzelców, znacznie przyczyniając się do awansu do CLJ U-17. 

Chłopaki gratulujemy i życzymy powodzenia!

Wstecz