CLJ U-17 (1): Derbowa inauguracja na remis.

Dziś na Suchych Stawach juniorzy młodsi Hutnika zainaugurowali rozgrywki CLJ U-17. Przeciwnikiem młodych zawodników Dumy Nowej Huty była Cracovia. Podopieczni Pawła Byrskiego i Bartosza Tetycha po niezwykle zaciętym i emocjonującym do samego końca spotkaniu zremisowali z drużyną "Pasów" 3-3. 

Hutnicy świetnie rozpoczęli derbowe spotkanie, bo już od 2 minuty prowadzili 1-0. Maksymilian Żmuda nie zmarnował wyśmienitej okazji i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Cracovii. Szesnaście minut później Biało-Błękitno-Niebiescy prowadzili 2-0. Na listę strzelców ponownie wpisał się Żmuda, który tym razem popisał się ładnym strzałem z "szesnastki" wprost w okienko. Goście złapali kontakt w 28 minucie za sprawą Tabisza. Do przerwy Hutnik - Cracovia 2-1. Od początku drugiej połowy przyjezdni rzucili się do ataku. Powiodło im się w 71 minucie kiedy to bramkę dla "Pasów" strzelił Dykacz. Trzy minuty później hutnicy ponownie obieli w tym meczu prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola zamienił Marcin Miechówka. Cracovia wyrównała w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Wynik spotkania na 3 - 3 ustalił Kucharczyk. Chwilę wcześniej hutnicy doznali osłabienia kadrowego, za czerwoną kartkę plac gry musiał opuścić Piotr Wójtowicz. 

CLJ U-17 (1. kolejka)

Hutnik Kraków - Cracovia 3-3 (2-1)

2' Żmuda 

18' Żmuda 

                             28' Tabisz 

                             71' Dykacz 

74, Miechówka 

                             90' Kucharczyk 

Hutnik: Zagrodnik - Miechówka, Grabowski, Sawicki, Filipczyk (84. Waligóra), Łapczyński, Depta, Rogóż (73. Pisarczyk), Wójtowicz, Żmuda, Gocal (79. Kępa)

czerwona kartka: Wójtowicz

Wstecz