Czas na Derby.

Jutro w derbach piłkarze Hutnika w 24. kolejce eWinner II ligi zmierzą się na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15. 

W ostatniej kolejce Biało-Błękitno-Niebiescy zanotowali drugą porażkę w tym roku w stosunku 1-2. Hutnicy zmuszeni byli tym razem uznać wyższość drugiej drużyny Lecha Poznań. W międzyczasie do konta podopiecznych Krzysztofa Lipeckiego zostały dopisane trzy punkty za nierozegrany mecz z GKS-em Bełchatów, który wycofał się z rozgrywek eWinner II ligi.

Po 22 kolejkach Hutnik zajmuję 15 lokatę w ligowej tabeli z 18 punktami na koncie. Hutnicy w bieżącym sezonie zwyciężali 5 razy, 3 razy remisowali i 15 razy schodzili z boiska pokonani. Bilans bramkowy Dumy Nowej Huty to 22 bramki zdobyte i 37 straconych. Najlepszym strzelcem Dumy Nowej Huty w bieżącej kampanii jest z 4 trafieniami Jakub Wilczyński. W kadrze Hutnika na derby zabraknie pauzującego za czerwona kartkę Mateusza Wyjadłowskiego, nie pewny jest również udział dochodzącego do pełni sił po kontuzji Elorhana.

Nasz jutrzejszy przeciwnik w ostatniej koleje wysoko pokonał rezerwy Śląska Wrocław na ich terenie (4-0). Garbarnia plasuje się na 8 miejscu w tabeli. Brązowi zgromadzili dotąd 33 punkty na co składa się 9 zwycięstw, 6 remisów i 8 porażek. Ich bilans bramkowy to 32 bramki zdobyte i 29 straconych. Najlepszymi strzelcami jest Michał Klec który dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Podczas przerwy zimowej z klubu odeszło 4 zawodników: Bartosz Kieliszek, Bartłomiej Korbecki, Kacper Laskoś i Mateusz Surma. W ich miejsce Garbarnia pozyskała trzech graczy: 17-letniego bramkarza Mateusza Bartusika z rezerw Górnika Zabrze, 18-letniego pomocnika Mateusza Nowaka z Wisłoki Dębica, oraz 20-letniego napastnika Kacpra Rogozińskiego z drugiej drużyny Wisły Płock. W spotkaniu z Hutnikiem w drużynie Garbarni zabraknie kontuzjowanego Wojciecha Słomki i pauzującego za nadmiar żółtych kartek Michała Kleca. 

W rundzie jesiennej spotkanie obu drużyn na Suchych Stawach zakończyło się remisem 1-1. Bramkę dla Hutnika strzelił wtedy Jakub Wilczyński.

Spotkanie derbowe będzie dostępne w mobilnej aplikacji eWinner, oraz za pośrednictwem platformy Sportize. 

Wstecz