Derby.

Dziś na Suchych Stawach piłkarze Hutnika w 7. kolejce eWinner II ligi podejmą Garbarnię Kraków. Spotkanie to pierwotnie miało się odbyć 4, a następnie 7 września, jednak najpierw zostało przełożone ze względu na obchody jubileuszu 100-lecia Garbarni, a następnie z powodu powołania Daniela Hoyo-Kowalskiego do reprezentacji. 

Nie wiedzie się piłkarzom Hutnika na początku rozgrywek 2021/2022. Po 7 rozegranych meczach maja na koncie tylko punkt i zajmują przedostatnie 17 miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1-2. Biało-Błękitni-Niebiescy strzelili dotychczas 3 bramki (Hafez x2, Wojcinowicz), a stracili 13. W derbach zabraknie pauzującego za 4 żółte kartki Abdallaha Hafeza. 

Nasz dzisiejszy przeciwnik zajmuje 11 lokatę z 9 punktami na koncie. Garbarze do tej pory 2 razy wygrali (Radunia 1-0, Śląsk II 6-1), 3 razy zremisowali (Wisła 2-2, Ruch 0-0, Pogoń S. 2-2), i 2 razy przegrali (Stal 1-5, Znicz 1-2). Piłkarze z Ludwinowa strzelili 13 bramek, a stracili 12. Najlepszym strzelcem drużyny jest Bartłomiej Purcha z trzema trafieniami. Przed sezonem Garbarnia pozyskała 12 zawodników. Na Rydlówkę przybyli: 22-letni obrońca Jakub Banach ze Stali Brzeg, 30-letni obrońca Mateusz Bartków z GKS-u Bełchatów, 17-letni obrońca Patryk Warczak z Wisły Kraków, 20-letni pomocnik Kamil Bentkowski z KS Wiązownica, 17-letni pomocnik Kacper Ciuruś z Okocimskiego Brzesko, 17-letni pomocnik Kacper Duda z Wisły Kraków, 25-letni słowacki pomocnik Michal Klec z Puszczy Niepołomice, 19-letni pomocnik Bartłomiej Korbecki z drugiej drużyny Górnika Zabrze, 23-letni pomocnik Bartłomiej Purcha z Sokoła Sieniawa, 22-letni pomocnik Wojciech Słomka ze Skry Częstochowa, 19-letni pomocnik Wiktor Szywacz z Wisły Kraków ,oraz 18-letni napastnik Jakub Kuczera z ROW-u Rybnik, 

W poprzednim sezonie w rundzie jesiennej Hutnik uległ na wyjeździe 1-2, a jedyną bramkę dla Dumy Nowej Huty strzelił Abdallah Hafez. Na wiosnę Biało-Błękitno-Niebiescy zrewanżowali się Garbarni zwyciężając 2-0, po golach Łukasza Kędziory z rzutu karnego i Tomasz Wojcinowicza.

Bramy stadionu dla kibiców zostaną otwarte godzinę przed pierwszym gwizdkiem arbitra, czyli o 15:00. 

Na dzisiejszy mecz wciąż można nabyć bilety: 

► stacjonarnie w sieci sklepów Media Markt 

► online za pośrednictwem strony ebilet.pl   

Dzisiejsze spotkanie będzie można obejrzeć w mobilnej aplikacji eWinner, oraz za pośrednictwem platformy Sportize. 

 

Fot. Paweł Jerzmanowski 

Wstecz