Do Kalisza po punkty.

Jutro w Kaliszu, w ramach 9. kolejki eWinner II ligi Hutnik zmierzy się z miejscowym KKS-em.. 

W minioną niedzielę hutnicy zanotowali pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Szymona Szydełki pokonali na Suchych Stawach Chojniczankę 1-0. Po 9 rozegranych meczach Biało-Błękitno-Niebiescy mają na koncie 5 punktów i zajmują przedostatnie 17 miejsce w tabeli, tracąc do bezpiecznej pozycji 6 punktów. Hutnik strzelił dotychczas 5 bramki (Hafez x2, Wilczyński x2, Wijcinowicz), a stracili 14. W meczu z KKS-em zabraknie kontuzjowanego Adriana Jurkowskiego, za to do kadry wracają pauzujący w ostatnim spotkaniu za kartki Łukasz Kędziora i Dominik Zawadzki. 

Nasz jutrzejszy przeciwnik zajmuje 9 lokatę z 13 punktami na koncie. KKS do tej pory 4 razy wygrał (Wigry 1-0, Sokół 2-0, Wisła 3-1, Znicz 1-0), raz zremisował (Olimpia 0-0) i 4 razy przegrał (Stal 0-2, Radunia 0-1, Ruch 1-2, Śląsk II 0-2). W bieżącym sezonie piłkarze z miasta nad Prosną strzelili i stracili po 10 bramek. Najlepszym strzelcem drużyny jest z trzema trafieniami na koncie Piotr Giel. W przerwie między sezonami do drużyny z Kalisza dołączyli: 18-letni bramkarz Łukasz Benedykciński z Mieszka Gniezno, 20-letni obrońca Karol Smajdor z Lecha Poznań, 19-letni obrońca Jakub Staszak z GKS-u Bełchatów, 27-letni obrońca Przemysław Stolc z Chrobrego Głogów, 23-letni pomocnik Bartosz Gęsior z Kotwicy Kołobrzeg, 20-letni pomocnik Daniel Kamiński z Arki Gdynia, 23-letni hiszpański pomocnik Toni Segura z UD Tamaraceite, 19-letni pomocnik Mateusz Wysokiński z Viktorii Sulejówek, 31-letni napastnik Piotr Giel z Bytovii Bytów, 19-letni napastnik Wiktor Walczak z Górnika Konin. 

W poprzednim sezonie Hutnik dwukrotnie uległ drużynie prowadzonej przez Ryszarda Wieczorka. W rundzie jesiennej Duma Nowej Huty przegrała w Kaliszu 0-4. 

Wiosną na Suchych Stawach KKS wygrał 2-0. 

Spotkanie będzie można obejrzeć w mobilnej aplikacji eWinner, oraz za pośrednictwem platformy Sportize.  

 

Fot. Paweł Jerzmanowski 

Wstecz