Drugą ligę czas zacząć.

Jutro na Suchych Stawach piłkarze Hutnika w 1. kolejce eWinner II ligi podejmą rezerwy Lecha Poznań. Spotkanie inaugurujące sezon 2022/2023 rozpocznie się o godzinie 17.  

W przerwie między sezonami w kadrze Hutnika doszło do rewolucji. Krzysztofa Lipeckiego na stanowisku trenera pierwszego zespołu zastąpił Andrzej Paszkiewicz. Z Dumą Nowej Huty pożegnało się 12 zawodników: Bartłomiej Frasik, Sebastian Zalepa, Adrian Basta, Daniel Hoyo-Kowalski, Filip Becht, Tomasz Jaklik, Sławomir Chmiel, Michał Kitliński, Łukasz Skrzypek, Szymon Stasik, Mateusz Wyjadłowski i Jakub Wilczyński. W ich miejsce na Suchych Stawach zameldowali się: Kacper Szewczyk, Kamil Głogowski, Maciej Góralski, Krzysztof Iwanicki, Patryk Nowakowski, Wiktor Zarzycki, Michał Zięba, Mark Assinor, Sebastian Jacak, Patryk Serafin i Waldemar Luberda. Trener Paszkiewicz nie miał zbyt dużo czasu na przygotowanie drużyny do rozgrywek, gdyż pierwotnie miała ona występować o szczebel niżej. Mimo wszystko z optymizmem patrzy na jutro rozpoczynający się sezon. 

W szeregach naszego jutrzejszego rywala również nastąpiło kilka zmian. Drugą drużynę Lecha zasiliło dwóch doświadczonych zawodników. Do zespołu dołączyli: 34-letni pomocnik Tomasz Cywka z Chrobrego Głogów, mający w swoim CV występy w ekstraklasie oraz w Championship, oraz 31-letni pomocnik Bruno Żołądź z Górnika Polkowice. Rezerwę Kolejorza opuścili zaś: Arkadiusz Kaczmarek, Tymoteusz Klupś, Damian Kołtański, Siergiej Kriwiec, Artur Marciniak, Jakub Niewiadomski i Hubert Szulc. W przedsezonowych grach kontrolnych rezerwa Lecha przegrała z drugą drużyną Śląska Wrocław 1-2, pokonała rezerwę Zagłębia Lubin 3-0 i uległa Ślęzie Wrocław 1-3. 

W minionym sezonie Hutnik dwukrotnie uległ Lechowi II Poznań. W rundzie jesiennej we Wronkach Biało-Błękitno-Niebiescy przegrali 0-2.

Wiosną na Suchych Stawach 1-2, a jedynego gola dla hutników w tym meczu strzelił z rzutu karnego Dominik Zawadzki. 

Jutrzejsze spotkanie będzie można obejrzeć w telewizji WP Pilot. 

Wstecz