eWinner II liga (11): Zwycięski debiut trenera Lipeckiego.

Wczoraj na Suchych Stawach Hutnik wygrał w 11. kolejce eWinner II ligi z Wigrami Suwałki 2-1. 

Hutnicy wygrali w pełni zasłużenie, stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji od gości, z których tylko dwie zamienili na bramki. Wystarczyło to jednak do zainkasowania pełnej puli punktów. Lepiej w mecz mogli wejść przybysze z Suwałk. Już w 5 minucie oko w oko z Arkadiuszem Leszczyńskim stanął dobrze znany z ekstraklasowych boisk Rybicki. Góra w tym pojedynku był "Arczi", który w świetnym stylu powstrzymał napastnika Wigier. Wraz z upływem czasu to Biało-Błękitno-Niebiescy przejmowali kontrolę na meczem. Na prowadzenie Dumę Nowej Huty wyprowadził w 28 minucie Jakub Wilczyński. Z rogu piłkę w pole karne posłał Krzysztof Świątek, tam najwyżej wyskoczył napastnik Hutnika, który celną główką nie dał szans Zochowi na interwencję.

Do przerwy wynik na tablicy brzmiał 1-0. Zaraz po zmianie stron chwila nieuwagi w szykach obronnych Hutnika zakończyła się rzutem karnym dla suwalczan. Rybicki z jedenastki trafił w słupek, jednak skuteczną dobitką popisał się Łabojko i mieliśmy remis. Hutnicy nie zwiesili głów, od razu chcieli odgryźć się przyjezdnym. Dopięli swego w 63 minucie kiedy to Piotr Stawarczyk zamienił rzut karny na bramkę.

Chwilę wcześniej podopieczni Krzysztofa Lipeckiego wyszli ze świetną akcją. "Święty" zagrał do Miłosza Drąga, ten podał do Abdallaha Hafeza, a szarżującego w polu karnym Egipcjanina nieprzepisowo powstrzymywał Pierzchała. I tym razem sędzia Lis nie miał wątpliwości wskazując na "wapno". Sześć minut później ponownie swoje nieprzeciętne umiejętności pokazał Leszczyński. Bramkarz Hutnika fenomenalnie wybronił uderzenie głową z 2 metrów Adamka. Na kolejne tak groźnie akcję zawodników Wigier nie pozwolili już nowohuccy defensorzy. Spotkanie mogli zamknąć Wilczyński i Sławomir Chmiel, ale za pierwszym razem "Wilku" nie trafił w piłkę, a za drugim strzał Chmiela zdołał odbić golkiper z Suwałk. 

W następnej kolejce Hutnik uda się do Ostródy na spotkanie z tamtejszym sokołem. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 9 października o godzinie 15. 

eWinner II liga (11. kolejka) 

Hutnik Kraków - Wigry Suwałki 2-1 (1-0) 

28' Wilczyński 

                              48' Łabojko 

63' Stawarczyk (k)

Hutnik: 33. Arkadiusz Leszczyński - 17. Michał Stasz (87, 28. Michał Kitliński), 23. Piotr Stawarczyk, 21. Javier Bernal, 13. Piotr Zmorzyński - 10. Abdallah Hafez (87, 2. Tomasz Jaklik), 4. Łukasz Kędziora, 5. Miłosz Drąg (78, 16. Sławomir Chmiel), 25. Patryk Kieliś, 7. Krzysztof Świątek (78, 11. Dominik Zawadzki) - 38. Jakub Wilczyński (85, 45. Daniel Hoyo-Kowalski).

Wigry: 30. Hieronim Zoch - 26. Kacper Michalski, 5. Michał Ozga (78, 19. Rafał Grzelak), 2. Tomasz Lewandowski, 4. Piotr Pierzchała (69, 14. Kōsei Iwao), 11. Patryk Mularczyk (78, 25. Elso Brito) - 22. Mateusz Sowiński (69, 17. Kacper Zaborski), 6. Mikołaj Łabojko, 8. Bartłomiej Babiarz, 10. Mariusz Rybicki (61, 90. Denis Gojko) - 28. Kamil Adamek.

żółte kartki: Kędziora, Wilczyński - Ozga, Michalski, Pierzchała, Sowiński.

sędziował: Jacek Lis (Katowice)

Widzów: 529 

 

Fot. Paweł Jerzmanowski 

Wstecz