eWinner II liga (27): Ważne zwycięstwo

Hutnik pokonał dziś na Suchych Stawach 4-1 Błękitnych Stargard w meczu 27. kolejki eWinner II ligi.

Hutnicy w tym meczu byli stroną przeważającą, bardziej zdecydowaną i konkretniejszą pod bramką rywali. Prowadzenie w 6min. uzyskał Tomasz Wojcinowicz dobijając swój strzał po zagraniu z rzutu rożnego. Na 2-0 podwyższył Abdallah Hafez pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania. Napastnik Hutnika odebrał piłkę Wajsakowi, następnie go ograł i pokonał bezradnego Sasiaka. W 43min. goście zdobyli honorowego gola. W polu karnym Hafez faulował Starzyckiego, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Polkowski. Kolejne bramki gospodarze strzelili po zmianie stron. Trzecie trafienie dla Dumy Nowej Huty uzyskał w 68min. Javier Bernal płaskim strzałem sprzed pola karnego. Wynik spotkania ustalił w ostatniej, piętnastej minucie doliczonego czasu gry Kacper Jodłowski. Biało-Błękitno-Niebiescy mogli się pokusić o więcej bramek w tym spotkaniu. Dobre okazje mieli w pierwszej połowie min. Hafez i Krzysztof Świątek, a po przerwie trzykrotnie Hafez, Michał Kitliński, czy Mateusz Ozimek. Hutnicy wygrali w pełni zasłużenie i zrewanżowali się gościom za porażkę w rundzie jesiennej.

Kolejny mecz futboliści z Nowej Huty rozegrają w sobotę 17 kwietnia w Częstochowie, kiedy to zmierzą się z miejscową Skrą.