eWinner II liga (32): Dreszczowiec z happy endem

Hutnik pokonał wczoraj w Suwałkach Wigry 1-0. Spotkanie rozegrane został w ramach 32. kolejki eWinner II ligi. 

W pierwszej połowie spotkania mecz był wyrównany, żadna ze stron nie znalazła drogi do bramki rywala. Najlepszą okazje do otworzenia wyniku stworzyli sobie Hutnicy, jednak będący w doskonałej sytuacji Michał Kitliński nie zdołał pokonać suwalskiego bramkarza. W 54min. nastąpiła istotna dla dalszego przebiegu meczu sytuacja. Gracz gospodarzy Dobrotka po raz kolejny bezpardonowo sfaulował Abdallaha Hafeza, a następnie obraził Egipcjanina co nie umknęło uwadze arbitra. Sędzia Gąsiorowski nie mógł postąpić inaczej, jak napomnieć agresora drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Następne minuty to ciągłe próby Hutnika i groźne kontry Wigier. Jednak z jednej i drugiej strony brakowało konkretów pod bramkami. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Wigrom udało się skierować piłkę do bramki strzeżonej przez Arkadiusz Leszczyńskiego. Sędzia słusznie dopatrzył się w tej akcji spalonego i gola nie uznał. Gdy wydawało się, że bezbramkowy remis utrzyma się już do końca spotkania, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry zwycięską bramkę zdobył Hutnik. Kamil Sobala zagrał przed pole karne Wigier do Filipa Handzika. Hansu nie odpuścił walki z Kamińskim w efekcie czego piłka przeszła nad bramkarzem i wpadła do bramki. Chwile po tej sytuacji arbiter zakończył mecz i tym samym Hutnik zwyciężył w Suwałkach 1:0. 

W następnej kolejce już z kibicami na trybunach Hutnik podejmie w sobotę 15 maja Motor Lublin. Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 17. 

eWinner II liga (32. kolejka) 

Wigry Suwałki - Hutnik Kraków 0-1 (0-1)

                           94' Handzlik 

Wigry: 30. Hieronim Zoch - 4. Martin Dobrotka, 34. Adrian Piekarski, 19. Rafał Grzelak, 77. Paweł Gierach - 90. Denis Gojko (72, 9. Kacper Wełniak), 99. Wojciech Kamiński, 8. Bartłomiej Babiarz (78, 94. Patryk Czułowski), 11. Patryk Mularczyk, 10. Cezary Sauczek - 28. Kamil Adamek (72, 97. Michał Żebrakowski).

Hutnik: 33. Arkadiusz Leszczyński - 2. Tomasz Jaklik, 23. Piotr Stawarczyk, 4. Łukasz Kędziora - 15. Bartosz Tetych (74, 9. Mateusz Ozimek), 20. Mateusz Gajda (90, 24. Filip Handzlik), 25. Patryk Kieliś, 7. Krzysztof Świątek, 27. Abdallah Hafez (90, 34. Kacper Jodłowski), 19. Piotr Zmorzyński - 28. Michał Kitliński (63, 8. Kamil Sobala).

żółte kartki: Dobrotka, Kamiński, Adamek, Grzelak, Liszka - Stawarczyk, Tetych, Sobala
czerwona kartka: Martin Dobrotka (54. minuta, za drugą żółtą)

sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)

Mecz bez udziału publiczności

 

Fot. Paweł Jerzmanowski 

Wstecz