eWinner II liga (4): Koncert.

Wczoraj na Suchych Stawach Hutnik w 4. kolejce eWinner II ligi podejmował tarnobrzeską Siarkę. Podopieczni trenera Andrzeja Paszkiewicza którego w tym meczu na ławce zastępował Maciej Papież zagrali koncertowo i pokonali gości z Tarnobrzega 6-0.

W potyczce z Siarką na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Patryk Serafin i Krzysztof Świątek, a po jednym trafieniu dołożyli Mark Assinor i Patryk Kieliś, ale po kolei. Zanim zobaczyliśmy pierwszego gola świetnie pokazał się golkiper Hutnika Kacper Szewczyk, który kilkukrotnie wykazał się najwyższym kunsztem bramkarskim. Z biegiem czasu to Hutnicy zaczęli stwarzać coraz groźniejsze sytuację. Jakub Marcinkowski trafił jeszcze w słupek, jednak w 28 minucie spotkania Patryk Serafin był już bardziej precyzyjny. Popularny "Serek" wykorzystał podanie Sebastiana Jacaka i strzałem bez przyjęcia ulokował futbolówkę w bramce gości. Pięć minut później Hutnik prowadził już 2-0, a na listę strzelców ponownie wpisał się pomocnik Dumy Nowej Huty oznaczony numerem 14 dobijając strzał Assinora. To nie był koniec popisów strzeleckich Hutników w pierwszej połowie. Gospodarze tuż przed przerwą dołożyli jeszcze dwie bramki, obie autorstwa Krzysztofa Świątka i obie strzelone z rzutów karnych. Pierwszą jedenastkę arbiter Gawęcki podyktował za faul na Assinorze, drugą zaś na kapitanie nowohucian. Do przerwy wynik na tablicy brzmiał 4-0. Po zmianie stron Hutnicy strzelili jeszcze dwa gole. Najpierw Mark Assinor skorzystał z podania Serafina, a minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił Patryk Kieliś wykorzystując zagranie "Świętego". Trzeba podkreślić że wczoraj wszystko zagrało niemal idealnie. Dopisali kibice którzy stworzyli niesamowitą atmosferę, każdy z piłkarzy spełnił ważną rolę na boisku, spotkanie było transmitowane w ogólnopolskiej telewizji TVP Sport, no i wynik którego chyba nikt się nie spodziewał. Właśnie takiego Hutnika chcemy oglądać.

W następnej serii gier udamy się do Stężycy na mecz z tamtejszą Radunią. Spotkanie zostanie rozegrane w środę 10 sierpnia o godzinie 18.