Hutniczy Dzień Bramkarski im. Marcina Latosa.

Wczoraj na Suchych Stawach odbył się Hutniczy Dzień Bramkarski im. Marcina Latosa. Pomysłodawcą tego wydarzenia był jeden z naszych trenerów sztuki bramkarskiej, Krzysztof Wajda. W evencie wzięli udział wszyscy bramkarze Hutnika, którzy doskonalili swoje umiejętności pod okiem trenerów: Rafała Skórskiego, Krzysztofa Wajdy i Michała Siwieckiego. 

A tak o tym wydarzeniu wypowiedział się trener seniorów Rafał Skórski: 

"To był piękny dzień! Brawo bramkarze Nowego Hutnika! Brawo Trenerzy: Krzysztof Wajda (za pomysł i organizację), Michał Siwiecki! Chciałbym zaznaczyć, że Hutniczy Dzień Bramkarski jest organizowany również po to, aby przypomnieć i upamiętnić postać wychowanka Hutnika, najmłodszego bramkarza w historii Ekstraklasy, mistrza Polski juniorów starszych i mojego kolegę z boiska Marcina Latosa"  

Marcin Latos.

Piłkarz, wychowanek Hutnika. Dwukrotnie zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w 1993 i 1994 r. Był reprezentantem Polski do lat 18. W pierwszej drużynie zadebiutował 17 listopada 1991 r. Wszedł na boisko w drugiej połowie meczu Śląsk Wrocław - Hutnik. Trzy dni wcześniej skończył 16 lat. Bramki nie puścił. Do dziś nikt młodszy od Marcina nie bronił bramki w polskiej ekstraklasie. Zmarł 1 października 2008 roku.

Hutniczy Dzień Bramkarski im. Marcina Latosa 

pełna galeria z Hutniczego Dnia Bramkarskiego im. Marcina Latosa autorstwa Pana Adama Murzańskiego -> Hutniczy Dzień Bramkarski im. Marcina Latosa 

Wstecz