Jutro sparing z Podhalem.

Jutro na Suchych Stawach Hutnik rozegra szóstą grę kontrolną tej zimy. Rywalem Biało-Błękitno-Niebieskich będzie trzecia drużyna III ligi, grupy 4 Podhale Nowy Targ. Początek spotkania z szarotkami zaplanowany został na godzinę 11. 

W pięciu pierwszych sparingach hutnicy odnieśli dwa zwycięstwa i ponieśli trzy porażki. Na początku przygotowań ograli Garbarnię 4-3, następnie dwukrotnie przegrali, z Resovią 0-2 i ze Stalą Rzeszów 3-4, w czwartym sparingu wygrali z ŁKS-em Łagów 3-2, a ostatnio ulegli w Katowicach tamtejszemu GKS-owi 1-3. Podczas przerwy między rundami do Hutnika dołączyło ośmiu nowych piłkarzy, tyle samo zawodników opuściło Suche Stawy. W ostatnim tygodniu przy Ptaszyckiego zameldował się Mateusz Wyjadłowski wypożyczony z ekstraklasowej Jagiellonii Białystok. Odmeldował natomiast Abdallah Hafez który udał się na wypożyczenie do pierwszoligowego Górnika Polkowice.

Nasz jutrzejszy przeciwnik zajmuje 3 lokatę w III lidze (gr.4). Nowotarżanie rozegrali do tej pory cztery gry kontrolne, w których zanotowali 2 zwycięstwa (Rekord B.B. 2-0, Puszcza 3-1) i dwa remisy (Polonia W. 1-1, Garbarnia 2-2). Na tą chwilę Podhale wzmocnili dwaj zawodnicy: Piotr Pierzchała i Adrian Rakowski.

W ostatnim meczu o stawkę z Podhalem zmierzyliśmy się 16 listopada 2019 roku. Wtedy to Duma Nowej Huty zwyciężyła w walce o trzecioligowe punkty w Nowym Targu 2-1, a bramki dla Biało-Błękitno-Niebieskich strzelili Filip Handzlik i Przemysław Antoniak. 

Ostatnim przeciwnikiem Hutnika w zimowych sparingach będzie 18 lutego GKS Tychy. 

 

zdjęcie w grafice: GKS Katowice 

Wstecz