Leszczyński i Wojcinowicz w 11 miesiąca tygodnika Piłka Nożna

Arkadiusz Leszczyński i Tomasz Wojcinowicz zostali wybrani do jedenastki kwietnia tygodnika Piłka Nożna. Dodatkowo Arczi otrzymał wyróżnienie odkrycia miesiąca, a Łukasz Kędziora znalazł się na ławce rezerwowych najlepszych w kwietniu. 

A tak wybór naszego zawodnika uzasadniła redakcja: 

A. Leszczyński (Hutnik) - odkrycie miesiąca. 

Wojcinowicz (Hutnik) - skuteczny w defensywie i ofensywie. Mocny punkt defensywy beniaminka. 

ODKRYCIE

Arkadiusz Leszczyński. Jest znakomitym przykładem na to, że pech jednego może stać się szczęściem drugiego. Dawid Smug doznał poważnej kontuzji w meczu z Górnikiem Polkowice. Walczący o utrzymanie Hutnik musiał więc poszukać zastępcy. Wybór padł na 21-letniego golkipera Podbeskidzia Bielsko-Biała, który kilka lat spędził w juniorach klubu z Nowej Huty. W kwietniu zachował cztery czyste konta, a do tego obronił dwie jedenastki z rzędu. Obie przy stanie 1:0 dla Hutnika, więc bez cienia przesady można powiedzieć, że zapewnił co najmniej cztery punkty swojej ekipie. 

Jedenastka kwietnia: 

A. Leszczyński (Hutnik) 

J. Kowalski (Garbarnia) 

Wojcinowicz (Hutnik)

Wichtowski (Znicz) 

Olejarka (Stal) 

Repka (Pogoń)

Gordillo (KKS) 

Hrnciar (Znicz) 

Firlej (Znicz)

Wolny (Sokół) 

Górski (Pogoń) 

Jedenastka dublerów: Zoch (Wigry) - Orzechowski (Wigry), Kędziora (Hutnik), Głowacki (Stal) - Klichowicz (Chojniczanka), Reiman (Stal), Danielewicz (Pogoń), Łyszczarz (Śląsk II), Sauczek (Wigry) - Bergier (Śląsk II), Fidziukiewicz (Garbarnia).

Wstecz