Media o Nas 25/2022 (24-30.06.2022)

Czwartek 30.06.2022 

Głos 

 

Środa 29.06.2022 

Gazeta Krakowska 

Trener Hutnika Kraków Andrzej Paszkiewicz: Wyzwanie jest karkołomne. Musimy budować wszystko prawie od zera 

"Małe fundamenty są, ale nawet nad ziemię nie wystają, więc przed nami jest ogrom pracy. Wyzwanie jest karkołomne – mówi Andrzej Paszkiewicz, trener piłkarzy Hutnika Kraków, na dwa i pół tygodnia przed inauguracją rozgrywek drugiej ligi."

więcej tu 

 

Sport 

eWinner II liga. Hutnik Kraków już wie 

"W jakim składzie? Znacznie odbiegającym od tego, który był do dyspozycji w minionym sezonie. Działacze Hutnika nastawiali się na występy w III lidze i pod nią tworzyli kadrę. Z klubem pożegnał się trener Krzysztof Lipecki. Zastąpił go Andrzej Paszkiewicz, a jego asystentem został Przemysław Antoniak. Kibiców z pewnością ucieszyło przedłużenie umowy z Krzysztofem Świątkiem, kapitanem oraz najlepszym strzelcem w historii klubu i liczą, że jego śladem pójdą inni."

więcej tu 

 

WP Sportowe Fakty

Uśmiech losu dla Hutnika Kraków i problem organizacyjny 

"Spośród czterech spadkowiczów z eWinner II ligi, to gra Hutnika Kraków mogła się najbardziej podobać. Zespół do końca walczył o jak najwyższą lokatę. Zachować ligowego bytu na boisku nie zdołał, zajął 15. miejsce."

więcej tu 

 

Wtorek 28.06.2022 

Dziennik Polski 

Hutnik Kraków. Zmarł Jan Sikora, były piłkarz drużyny z Suchych Stawów, mistrz Polski juniorów starszych w 1985 roku 

"Grający na obronie Jan Sikora był członkiem 18-osobowej drużyny, która w lipcu 1985 roku w finale mistrzostw Polski juniorów starszych okazała się lepsza w dwumeczu od Górnika Zabrze. Na własnym boisku wygrała 4:1, a w rewanżu przegrała 1:3. Wśród podopiecznych trenera Edwarda Gajewskiego byli też m.in. Waldemar Góra, Robert Kasperczyk i Artur Tyrka."

więcej tu 

 

Weszło Junior 

Centralna Liga Juniorów U-15: Baraże za nami. Kto zagra w CLJ-ce? 

"Pewna wygrana Hutnika Kraków w pierwszym spotkaniu pozwoliła jej piłkarzom na luźniejszej podejście do rewanżu. Co prawda, Wisła Puławy postawiła się w drugim meczu, aczkolwiek zanotowała kolejną porażkę."

więcej tu 

 

Poniedziałek 27.06.2022 

Gol 24 

Hutnik rozpoczął przygotowania do kolejnego sezonu w II lidze piłkarskiej 

"Hutnik Kraków otrzymał w poniedziałek 27 czerwca potwierdzenie ze strony Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN o tym, że zastąpi w II lidze wycofaną drużynę Wigier Suwałki. W związku z tym zaplanowane wcześniej dla drużyny Andrzeja Paszkiewicza cztery mecze kontrolne mogą odbyć się w innych terminach i z innymi rywalami."

więcej tu 

 

90 minut 

Start przygotowań Hutnika 

więcej tu 

 

TVP 3 Kraków 

Kronika Sportowa 27.06.2022, 18:50 

"Nieszczęście jednych, jest szansą dla drugich. Tymi słowami Hutnik Kraków zakomunikował, że zostaje w II lidze. Zespół z Suchych Stawów skorzystał na decyzji Wigier Suwałki, które wycofały się z rozgrywek."

więcej tu 

 

Dziennik Polski 

 

Interia 

Koniec smutnej historii, znany klub wycofał się. Wiadomo, kto ich zastąpi!

"To już oficjalne - Hutnik Kraków ma zastąpić Wigry Suwałki w eWinner 2. Lidze. Do klubu właśnie wpłynęło pismo w tej sprawie."

więcej tu 

 

Echo Dnia 

eWinner 2 Liga. Hutnik Kraków ma pozostać w lidze, w której gra Siarka Tarnobrzeg 

"Przeżywający kłopoty finansowe klub z Suwałk przystąpi do rozgrywek IV ligi, grupa podlaska, zwalniając miejsce w II lidze. Należy się ono Hutnikowi, który w minionym sezonie zajął 15. miejsce, czyli najwyższe spośród drużyn, które zanotowały spadek. Pozostanie Hutnika w II lidze oznacza, że miejsce w III lidze zachowa Wisła Sandomierz." 

więcej tu 

 

Futbol Małopolska 

Hutnik rozpoczął przygotowania 

"Pierwsze spotkanie miało miejsce na stadionie Hutnika i uczestniczyło w nim dwudziestu dziewięciu zawodników w tym: Leszczyński, Jurkowski, Stasik, Jaklik, Drągm Kieliś, Zawadzki, Skrzypek, Lelek, Kitliński, Elorhan, Marcinkowski. "

więcej tu 

 

Futbol Małopolska 

Hutnik otrzymał pismo w sprawie powrotu do II ligi 

"Jak to w życiu tak i w piłce, nieszczęście jednych czasem bywa szczęściem drugich. Na teraz wiemy jedno, że to właśnie zdegradowany Hutnik Kraków ma zastąpić Wigry Suwałki w eWinner 2 Lidze. Klub z Krakowa otrzymał już nawet pismo w tej sprawie."

więcej tu 

 

Nasza Huta 

Hutnik jednak w II lidze? 

"Wszystko wskazuje na to, że Hutnik Kraków w sezonie 2022/23 występował będzie na poziomie II ligi."

więcej tu 

 

Niedziela 26.06.2022 

Dziennik Polski 

Młodzi piłkarze Hutnika Kraków zagrają w CLJ U-15. Sukces drużyny Krzysztofa Świątka 

"- Jeżeli chodzi o sposób gry, to wracamy do korzeni "krakowskiej piłki", z której zawsze Hutnik był znany. Wszystkie akcje chcemy budować w sposób przemyślany od bramkarza - tak, by zawodnicy musieli rozwiązywać jak najwięcej trudnych sytuacji na boisku już od najmłodszych lat - opowiadał przed trzema laty Krzysztof Świątek"

więcej tu 

 

Stanisław Kowalski 

WISŁA PUŁAWY - HUTNIK KRAKÓW /TS - BARAŻ / 

 

Sportowe Tempo 

Hutnik Kraków awansował do CLJ U-15 

"W sobotnim, wyjazdowym rewanżu podopieczni Krzysztofa Świątka potwierdzili wyższość i ponownie okazali się lepsi od wiślaków."

więcej tu 

 

Sobota 25.06.2022 

Dziennik Polski 

Hutnik Kraków ma zostać w II lidze! Prezes Artur Trębacz: Jesteśmy gotowi do występów w tych rozgrywkach 

"- To że klub ogłosił taką informację na swojej stronie nie jest wiążące. Ale jesteśmy gotowi, dostaliśmy licencję na II ligę, więc jeśli będzie oficjalna decyzja PZPN, to oczywiście przystąpimy do rozgrywek na tym szczeblu - dodaje prezes Hutnika."

więcej tu 

 

Dziennik Polski 

Walne zgromadzenie Hutnika. Przychody krakowskiego klubu zwiększyły się o milion złotych 

"Rok 2021 Hutnik zakończył zyskiem w wysokości 121 889,69 zł, a przychody kluby w stosunku do roku 2020 zwiększyły się o 1 mln złotych - wynika ze sprawozdania finansowego, jakie przedstawił zarząd krakowskiego klubu podczas piątkowego walnego zgromadzenia członków Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010."

więcej tu 

 

90 minut 

Samuel Łapczyński przejdzie testy w MŠK Žilina 

więcej tu 

 

Futbol Małopolska 

Piłkarz Hutnika na testach w MSK Żylina! 

"Duma Nowej Huty poinformowała, że zaakceptowała zaproszenie dla Samuela Łapczyńskiego na testy wysłane przez słowacki klub MSK Żylina. "

więcej tu 

 

Futbol Małopolska 

Wigry wycofane! Hutnik w II lidze?! 

"Zgodnie z regulaminem pojawia się szansa na utrzymanie w II lidze – Hutnika Kraków, który zajął najwyższe miejsce spośród spadkowiczów. "

więcej tu 

 

Podkarpacie Live 

Hutnik Kraków zostaje w eWinner 2 lidze 

"Hutnik Kraków w sezonie 2022/23 będzie nadal występował w rozgrywkach eWinner 2 ligi. Zespół z Suchych Stawów pierwotnie miał grać w 3 lidze gr. IV, jednak wobec decyzji Wigier Suwałki o wycofaniu z rozgrywek, w lidze utrzyma się najwyżej sklasyfikowany spadkowicz. Tym jest ekipa z Nowej Huty, która w sezonie 2021/22 zajęła 15. miejsce."

więcej tu 

 

Interia 

Wigry wycofują się z rozgrywek, Hutnik może zostać. Zamieszanie w II lidze

"Klub z Nowej Huty już przygotowywał się do rozpoczęcia gry w III lidze, a zaraz może się okazać, że trzeba będzie przeorganizować plany i zacząć układać kadrę pod grę na trzecim poziomie rozgrywkowym. " 

więcej tu 

 

Men World 

Wigry Suwałki wycofuje się z ligi. Zastąpi ją Hutnik Kraków 

"Ktoś płacze, a ktoś inny się cieszy. Tą drużyną jest Hutnik Kraków, który czeka na oficjalną decyzję ale już powoli cieszy się z wejścia do eWinner II Ligi. "

więcej tu 

 

Futbol Małopolska 

Hutnik z planem przygotowań  

więcej tu 

 

Piątek 24.06.2022 

Gazeta Krakowska 

Hutnik Kraków utrzyma się w II lidze?! Powód: problemy innego klubu. "Ogłosi upadłość" 

"To niesamowite informacje dla Hutnika Kraków. Bo, zgodnie z regulaminem, to on dostanie możliwość gry w II lidze, w której zajął w minionym sezonie 15. miejsce. Tyle, że nowohucki klub już zupełnie nie nastawiał się na grę na tym poziomie."

więcej tu 

 

Wstecz