Media o Nas 6/2022 (04-10.02.2022)

Czwartek 10.02.2022 

Gazeta Krakowska 

Hutnik Kraków. Dlaczego II drużyna została rozwiązana? Co z zawodnikami? 

"Podstawowy powód decyzji Hutnika - ten zawarty w komunikacie - to sportowy wynik. - Gdyby była szansa na awans do czwartej czy piątej ligi, to pewnie byśmy o to walczyli. Z drugiej strony, wtedy musielibyśmy zwiększyć koszty, rozszerzyć kadrę - przyznaje Janiczak. - Bo dzisiaj tak naprawdę, oprócz trenujących z II drużyną zawodników kontraktowych - Sobali, Ozimka i Handzlika, zostało tylko czterech, którzy nie są juniorami - mam na myśli Ficka, Zdebskiego, Sargsyana i Kaczmarczyka. I to są zawodnicy, którym chcemy pomóc w znalezieniu klubów na poziomie czwartej ligi."

więcej tu 

 

Podkarpacie Live 

Abdallah Hafez został nowym zawodnikiem Górnika Polkowice! Ostatnio grał w Hutniku Kraków 

"Wyjaśniła się przyszłości Abdallaha Hafeza z Hutnika Kraków."

więcej tu 

 

Futbol Małopolska 

Hafez trafił do pierwszoligowca 

"Co ciekawe, usługami Hafeza zainteresowane były także dwa inne pierwszoligowe oraz dwa drugoligowe kluby. Jak udało nam się ustalić, tylko podpisu samego zawodnika brakowało pod przygotowanym kontraktem ze strony GKS Katowice."

więcej tu 

 

Krosno 24 

Sebastian Zalepa, były piłkarz Stali Mielec, Resovii Rzeszów i Stali Stalowa Wola w rozmowie z Korso24. - Myślę, że mielczan w ekstraklasie już nikt nie będzie lekceważył 

"Grzegorz Lipiec: Chyba możesz powiedzieć „nareszcie”. Jest nowy klub, zupełnie nowe otoczenie. Jak to się stało że trafiłeś do Hutnika Kraków?
Sebastian Zalepa: - Nowy klub dopiero w styczniu, bo spory wpływ na to miały kwestie rodzinne i pozostanie w Łodzi. O szczegółach w mediach wolałbym nie mówić. Jeśli chodzi o ten okres czasu to poświęciłem go rodzinie, pracy na treningach z Widzewem II Łódź oraz dokształceniu się w miarę możliwości czasowych. Dlaczego Hutnik? Zadzwoniono do mnie, czy byłbym zainteresowany i zechciał się pokazać w kilku treningach oraz spotkaniu. Trener chciał wiedzieć w jakiej jestem dyspozycji fizycznej. Cieszę się, że szybko z prezesami i trenerem złapałem dobry kontakt. Całkiem nowe otoczenie i spore wyzwanie sportowe, ale nie lubię się poddawać na samym starcie. Powalczymy z Hutnikiem do samego końca. Wierzę w to." 

więcej tu 

 

Gazeta Krakowska 

Hutnik Kraków. Transfery 2022. Hafez odszedł do I ligi [AKTUALIZACJA 10.02] 

więcej tu 

 

Polskie Ligi 

Abdallah Hafez został wypożyczony do Górnika Polkowice 

"Abdallah Hafez został wypożyczony do pierwszoligowego Górnika Polkowice. 23-latek ostatnio występował w Hutniku Kraków, w którego barwach jesienią rozegrał 19 spotkań w eWinner 2 lidze oraz zdobył dwa gole. Ponadto na swoim koncie ma też jeden mecz w Fortuna Pucharze Polski" 

więcej tu 

 

Futbol Małopolska 

Hutnik wycofuje rezerwy! 

"Zaskakujące wieści docierają z Suchych Stawów. Zarząd Hutnika Kraków podjął decyzję o wycofaniu zespołu rezerw z rozgrywek krakowskiej KO2."

więcej tu 

 

Podkarpacie Live 

Rezerwy Hutnika Kraków wycofane z rozgrywek 

"Decyzja zarządu została nieprzychylnie odebrana przez fanów Hutnika. Kibice są zaskoczeni tą informacją i nie rozumieją braku inwestycji w wychowanków klubu."

więcej tu 

 

Głos 

 

Górnik Polkowice 

Hafez piłkarzem Górnika 

więcej tu 

 

E-Legnickie.pl 

Egipcjanin zagra w Górniku 

więcej tu 

 

90 minut 

Abdallah Hafez zawodnikiem Górnika Polkowice 

więcej tu 

 

Środa 09.02.2022 

Gazeta Krakowska 

Andrzej Paszkiewicz: W Egipcie zaczyna się już o nas mówić. Nikt tu nie gra tak jak my - mówi dyrektor akademii Ghazl El-Mahalla 

"Podczas negocjacji w ubiegłym roku proponował Hutnikowi dłuższą współpracę – Michał Wiącek tego nie ukrywał.

Minister chciał podpisywać umowę na 3-4 lata, ale my - w związku z tym, że jest spora różnica kulturowa, że nie wiadomo do końca, czego się spodziewać, czy trenerzy się zaadaptują - woleliśmy najpierw na rok i zastanowić się, co dalej. Teraz, uważam, Egipcjanie nie mają podstaw, żeby być niezadowolonymi z nas, zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Ale też jest kwestia, czy będą na to finanse. Wiadomo, że my nie pracujemy za darmo. Umowa opiewa na pewną kwotę, którą otrzymuje Hutnik. Większość z niej przeznaczana jest oczywiście na nasze pensje. Bo my jesteśmy zatrudnieni przez Hutnika, nie jest tak, że płaci nam Ghazl. Płaci nam Hutnik, a my wykonujemy pracę w Egipcie." 

więcej tu 

 

Futbol Małopolska 

Hutnik wciąż aktywny transferowo 

"Wyjadłowski znany jest w krakowskim środowisku piłkarskim z występów w drużynach młodzieżowych Słomniczanki czy Wisły Kraków. Występował także w Sole Oświęcim, Garbarni Kraków czy Puszczy Niepołomice. Reprezentował też barwy Stali Mielec."

więcej tu 

 

Sportowe Tempo 

Rezerwy Hutnika wycofane z rozgrywek 

"Hutnik II grał w  w gr. II krakowskiej okręgówki. Wiosną jego rywale będą dostawać punkty walkowerem, wyniki z pierwszej rundy zostaną utrzymane. Na koniec sezonu Hutnik II zajmie ostatnie miejsce w tabeli." 

więcej tu 

 

Polskie Ligi 

Mateusz Wyjadłowski wypożyczony do Hutnika Kraków 

"Mateusz Wyjadłowski nadchodzącą rundę wiosenną spędzi w drugoligowym Hutniku Kraków. Wypożyczenie 22-letniego napastnika do Stali Mielec zostało skrócone."

więcej tu 

 

Gazeta Krakowska 

Hutnik Kraków. Transfery 2022. Wypożyczenie piłkarza Jagiellonii [AKTUALIZACJA 9.02] 

"Obecnie Hutnik przeprowadza transfer swojego zawodnika do klubu I ligi, z kolei na Suche Stawy trafił piłkarz, który jesienią był w Stali Mielec."

więcej tu 

 

90 minut 

Mateusz Wyjadłowski wypożyczony do Hutnika 

więcej tu 

 

Piłkarski Świat 

Oficjalnie: Mateusz Wyjadłowski piłkarzem Hutnika Kraków 

więcej tu 

 

Białystok Online 

Jagiellończyk idzie do Hutnika 

"Klub z województwa podkarpackiego zdecydował, że wiosną Wyjadłowski potrzebny nie będzie, dlatego ofensywny piłkarz wrócił do Jagi. Jak się okazuje tylko na chwilę, bo w środę (9.02) białostoczanie poinformowali, że 22-latek do końca sezonu 2021/2022 uda się na kolejne wypożyczenie. Tym razem nowym domem zawodnika będzie II-ligowy Hutnik Kraków, który po rundzie jesiennej znajduje się na przedostatnim miejscu w stawce."

więcej tu 

 

Jagiellonia Białystok 

MATEUSZ WYJADŁOWSKI WYPOŻYCZONY DO HUTNIKA KRAKÓW 

więcej tu 

 

Wtorek 08.02.2022 

Gazeta Krakowska 

Hutnik Kraków. Transfery 2022. Testowany Francuz ostatnio grał w polskiej II lidze [AKTUALIZACJA 8.02] 

"Obecnie Hutnik przeprowadza transfer swojego zawodnika do klubu I ligi, z kolei na Suche Stawy może trafić Francuz, który ostatnio grał w II lidze."

więcej tu 

 

Poniedziałek 07.02.2022 

Dziennik Polski 

 

Niedziela 06.02.2022 

TVP 3 Łódź 

PIŁKARSKI TALENT 

więcej tu 

 

Sobota 05.02.2022 

GKS Katowice 

GKS KATOWICE - HUTNIK KRAKÓW - galeria 

więcej tu 

 

GKS Katowice 

Arkadiusz Jędrych po sparingu GKS Katowice - Hutnik Kraków 3:1 (05.02.2022) 

 

Gazeta Krakowska 

GKS Katowice - Hutnik Kraków (już bez Hafeza). Gola dla Hutnika strzelił junior [ZDJĘCIA] 

"Bramkę dla Hutnika, po kontrze, zdobył Jakub Marcinkowski - to 18-letni zawodnik, który jesienią grał w II drużynie oraz w zespole juniorów. W nowohuckiej drużynie ponownie testowany był ofensywny piłkarz z francuskim paszportem."

więcej tu 

 

Dziennik Zachodni 

GKS Katowice - Hutnik Kraków ZDJĘCIA, WYNIK GieKSa wygrała sparingowy maraton z drugoligowcem 

"GieKSa prowadziła od 28. minuty, gdy Adrian Błąd przelobował bramkarza Hutnika. Goście po kontrze doprowadzili do wyrównania, ale katowiczanie szybko odpowiedzieli dwoma ciosami."

więcej tu 

 

90 minut 

GKS Katowice 3-1 Hutnik Kraków

więcej tu 

 

Piątek 04.02.2022 

Transfery Info 

Adrian Basta w Hutniku Kraków 

"32-latek przenosi się do tej drużyny w ramach wolnego transferu. Z nowym klubem podpisał umowę do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok w razie utrzymania na szczeblu drugiej ligi."

więcej tu 

 

Futbol Małopolska 

Kolejne ruchy w Hutniku 

"Adrian Basta został nowym zawodnikiem Hutnika Kraków. To kolejny transfer Dumy Nowej Huty ogłoszony tej zimy. "

więcej tu 

 

Nasza Huta 

Kolejne zmiany kadrowe w Hutniku 

więcej tu 

 

90 minut 

Abdallah Hafez na testach w Górniku Polkowice 

więcej tu 

 

Gazeta Krakowska 

Hutnik Kraków. Transfery 2022. Abdallah Hafez odchodzi [AKTUALIZACJA 4.02] 

więcej tu 

 

Weszło 

Egipskie wzmocnienie Górnika Polkowice 

"23-letni Hafez do Polkowic trafia śladem Szymona Szydełki, który do niedawna był trenerem Hutnika Kraków, a obecnie prowadzi właśnie zespół Górnika. To zawodnik, który w drugiej lidze uzbierał już 50 spotkań."

więcej tu 

 

Gazeta Krakowska 

Hutnik Kraków. Transfery 2022. Obrońca z Sandecji nowym zawodnikiem Hutnika [AKTUALIZACJA 4.02] 

więcej tu 

 

Podkarpacie Live 

Adrian Basta został nowym zawodnikiem Hutnika Kraków 

"Drugoligowy Hutnik Kraków nie składa broni w walce o ligowy byt. Do ekipy Krzysztofa Lipeckiego dołączył Adrian Basta, który ostatnio występował w Sandecji Nowy Sącz." 

więcej tu 

 

90 minut 

Adrian Basta w Hutniku 

więcej tu 

 

90 minut 

Mateusz Gajda odchodzi z Hutnika 

więcej tu 

Wstecz