MLJM (8): Żmuda show.

Juniorzy młodsi Hutnika pokonali dziś na Suchych Stawach Podhale Nowy Targ 5-2. Podopieczni Pawła Byrskiego są jedyną niepokonaną drużyną w MLJM. 

Hutnicy strzelanie rozpoczęli w 15 minucie. Jan Kępa zagrał do wchodzącego w pole karne Maksymiliana Żmudy, a ten strzałem po "dalszym" słupku umieścił futbolówkę w siatce. Trzy minuty później było już 2-0. Żmuda po krótko rozegranym wolnym z Filipem Kogutem zaskoczył golkipera gości uderzeniem z 25 metrów. Kolejne dwie minuty i było już tylko 2-1, w tej sytuacji nowotarżanie skorzystali z niefrasobliwości w szykach obronnych hutników. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie strzelił w 22 minucie Marcin Miechówka. Popularny "Mieciu" przejął piłkę na połowie rywali, podciągnął parę metrów, po czym ładnym, płaskim strzałem z szesnastki nie dał szans bramkarzowi Podhala. W 51 minucie Żmuda skompletował hattrica. Maks pewnie egzekwował karnego podyktowanego za zagranie ręką jednego z obrońców gości. 

Dwie minuty później Żmuda strzelił swojego czwartego gola w tym meczu. Napastnik Hutnika wykorzystał sytuację oko w oko z bramkarzem, a dokładnym podaniem obsłużył go Samuel Łapczyński. Na jedenaście minut przed końcem przyjezdni zdołali strzelić drugą bramkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5-2 dla gospodarzy. 

W kolejnym meczu Hutnik podejmie przy Ptaszyckiego Unię Tarnów. Spotkanie zostanie rozegrane 10 października o godzinie 12. 

MLJM (8. kolejka)

Hutnik Kraków - Podhale Nowy Targ 5-2 (3-1)

15' Żmuda 

18' Żmuda 

                            20' 

22. Miechówka 

51' Żmuda 

53' Żmuda 

                           79' 

Hutnik: Zagrodnik (65. Szyniec) - Michówka (60. Sroka), Łapczyński (55. Pisarczyk), Kępa, Kogut, Żmuda (55. Stasiak), Sawicki, Grabowski, Wójtowicz (60. Stachyrak), Rogóż (55. Kozik), Depta (55. Doniec) 

Wstecz