MLJM (9): Mistrzostwo zapewnione, baraże przyklepane.

Juniorzy młodsi Hutnika wygrali w zaległym meczu 9. kolejki MLJM w Nowym Sączu z Sandecją 3-0. Podopieczni Pawła Byrskiego zagwarantowali sobie w ten sposób zwycięstwo w lidze i udział w barażach do CLJ U-17.

Mecze barażowe zostaną rozegrane w terminach 13/14.11.2021 i 20/21.11.2021. Przeciwnikiem Dumy Nowej Huty będzie zwycięzca ligi świętokrzyskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się na Suchych Stawach.

Do przerwy w spotkaniu z głównym konkurentem hutników do zwycięstwa w lidze utrzymywał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron już nikt z obserwujących nie miał wątpliwości kto jest lepszy w tym meczu. Biało-Błękitno-Niebiescy zaaplikowali swoim przeciwnikom trzy bramki, sami nie tracąc żadnej i zasłużenie zwyciężyli Sandecję na jej terenie 3-0. Dwa trafienia na swoim koncie zapisał Maksymilian Żmuda, a jedno dołożył Konrad Stachyrak. Dla Maksa były to bramki nr 13 i 14, dla Konrada nr 3 w bieżącym sezonie.

W następnej serii gier Hutnik w sobotę 30 października podejmę Dunajec Nowy Sącz. Początek zawodów zaplanowany został na godzinę 17. 

KO (9. kolejka) 

Sandecja Nowy Sącz - Hutnik Kraków 0-3 (0-0)

                                       52' Żmuda 

                                       81' Stachyrak 

                                       83' Żmuda 

Hutnik: Zagrodnik - Łapczyński (77. Stachyrak), Miechówka, Kępa (86. Doniec), Sawicki, Pisarczyk (84. Salasa), Wójtowicz, Rogóż, Gocal, Depta, Żmuda (86. Stasiak) 

Wstecz