O ligowe punkty po 20 latach.

Jutro na Suchych Stawach piłkarze Hutnika w 5. kolejce eWinner II ligi podejmą GKS Bełchatów. Od ostatniego pojedynku pomiędzy drużynami minęło niemalże 20 lat. Wtedy oba zespoły rywalizowały o punkty na drugim poziomie rozgrywkowym.

Nie udał się Hutnikom wyjazd do Lublina. Podopieczni Szymona Szydełki ulegli tamtejszemu Motorowi 0-3. Była to już trzecia porażka Dumy Nowej Huty w sezonie. Po rozegranych dotychczas kolejkach Hutnik z dorobkiem 1 punktu zajmuję 16 lokatę. Biało-Błękitni-Niebiescy strzelili dwie bramki (Wojcinowicz, Hafez), a stracili osiem. W sobotę Hutnicy będą chcieli odwrócić niekorzystną passę.

Nasz jutrzejszy przeciwnik zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, bez punktów na koncie, choć bełchatowianie zdołali już wygrać i zremisować w tym sezonie. Jest to efekt nałożonej kary przez PZPN. Mianowicie GKS do rozgrywek eWinner II ligi przystępował z ujemną liczbą punktów (-4). W dotychczasowych rozegranych meczach nasi sobotni goście ograli Znicz Pruszków (3-2), zremisowali ze Śląskiem II Wrocław (1-1), oraz zaznali dwóch porażek z Wisłą Puławy (1-2) i Ruchem Chorzów (0-4). Po stronie zdobyczy mają pięć, a po stronie strat dziewięć bramek. W przerwie pomiędzy sezonami z drużyny odeszło 16 zawodników, w ich miejsce klub pozyskał 12 graczy. Na sportowej zameldowali się: 29- letni słowacki obrońca Martin Klabnik z Chojniczanki Chojnice, 17-letni obrońca Mateusz Mikulski z drugiej drużyny Pogoni Szczecin, 18-letni pomocnik Adrian Bielka z Korony Kielce, 29-letni pomocnik Adam Dobosz z Sokoła Ostróda, 22-letni Pomocnik Mikołaj Gabor z Olimpii Grudziądz, 29-letni pomocnik Mateusz Gancarczyk z Odry Opole, 29-letni pomocnik Artur Golański z Chojniczanki Chojnice, 22-letni pomocnik Michał Graczyk z Olimpii Grudziądz, 21-letni pomocnik Damian Michalak z KS Kutno, 21-letni pomocnik Szymon Sołtysiński z Sokoła Aleksandrów Łódzki, 20-letni napastnik Damian Warnecki ze Skry Częstochowa, oraz 31-letni napastnik Jewhen Radionow z Puszczy Niepołomice. Do tej pory na listę strzelców w drużynie z Bełchatowa wpisało się pięciu zawodników i wszyscy na swoim koncie maja po jednym trafieniu. Są to: Dawid Flaszka, Waldemar Gancarczyk, Artur Golański, Martin Klabnik i Szymon Sołtysiński. 

O ligowe punkty obie drużyny spotykały się do tej pory 14 razy. Bilans tych spotkań jest korzystny dla GKS-u. Bełchatowianie zwyciężali 8 razy, 4 razy padł remis, Hutnik wygrywał 2 razy. Hutnicy w tych meczach zdobyli 14 bramek, a stracili 20. Na poziomie ekstraklasy zespoły rywalizowały cztery razy. W sezonie 1995/1996 Hutnik jesienią zwyciężył w Bełchatowie 2-0 po bramkach Bartłomieja Jamroza i Waldemara Adamczyka. Wiosną na Suchych Stawach górą był GKS (0-1). W następnym sezonie padły dwa remisy. W Bełchatowie 2-2 (Prucheński (s), Motyka), w Nowej Hucie 1-1 (Kloc). Na drugim poziomie rozgrywkowym Hutnik raz wygrał, raz zremisował i poniósł osiem porażek. Jutrzejszy pojedynek będzie piętnastym starciem o ligowe punkty. 

Bramy stadionu dla kibiców zostaną otwarte godzinę przed pierwszym gwizdkiem arbitra, czyli o 16:00. 

Na jutrzejszy mecz wciąż można nabyć bilety: 

► stacjonarnie w sieci sklepów Media Markt 

► online za pośrednictwem strony ebilet.pl  

Jeśli ktoś z jakiś powodów nie będzie mógł się jutro się wybrać na Suche Stawy, spotkanie z GKS-em Bełchatów będzie dostępne w mobilnej aplikacji eWinner, oraz za pośrednictwem platformy Sportize. 

Wstecz