Odegrać się za jesień.

Jutro na Suchych Stawach piłkarze Hutnika w 25. kolejce eWinner II ligi podejmą Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15. 

W ostatniej kolejce Biało-Błękitno-Niebiescy zremisowali bezbramkowo w derbach z Garbarnią. Przez niemal całe spotkanie hutnicy występowali w liczebnym osłabieniu. Mimo to nie dali się złamać ofensywie gospodarzy i sami mieli piłkę meczową. W pojedynku jeden na jednego Miłosz Drąg kontra Dorian Frątczak górą okazał się wychowanek Hutnika strzegący bramki Garbarni "Dorek". Hutnik wywiózł z trudnego terenu punkt. 

Po 24 kolejkach Hutnik zajmuję 16 lokatę w ligowej tabeli z 19 punktami na koncie. Hutnicy w bieżącym sezonie zwyciężali 5 razy, 4 razy remisowali i 15 razy schodzili z boiska pokonani. Bilans bramkowy Dumy Nowej Huty to 22 bramki zdobyte i 37 straconych. Najlepszym strzelcem Dumy Nowej Huty w bieżącej kampanii jest z 4 trafieniami Jakub Wilczyński. W kadrze Hutnika na spotkanie z Pogonią zabraknie pauzującego za czerwoną kartkę Sebastiana Zalepy, oraz pokutujących za 4 i 8 napomnienie żółtym kartonikiem Patryka Kielisia i Dominika Zawadzkiego. Do kadry powraca po pauzie za czerwoną kartkę Mateusz Wyjadłowski.

Nasz jutrzejszy przeciwnik w ostatniej koleje pokonał rezerwy Śląska Wrocław 2-1. Pogoń plasuje się tuż nad Hutnikiem, na 15 miejscu w tabeli. Beniaminek II ligi zgromadził dotąd 21 punktów na co składa się 5 zwycięstw, 6 remisów i 13 porażek. Ich bilans bramkowy to 25 bramek zdobytych i 41 straconych. Najlepszym strzelcem zespołu jest Jean Franco Sarmiento który dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Podczas przerwy zimowej z klubu odeszło 3 zawodników: Jakub Czajkowski, Kacper Gzieło i  Sebastian Kobiera. W ich miejsce Pogoń pozyskała czterech graczy: 22-letniego obrońcę Mariusza Sławka ze Stali Rzeszów, 22-letniego pomocnika Jakuba Apolinarskiego z drugiej drużyny Rakowa Częstochowa. 20-letniego pomocnika Macieja Bortniczuka z Korony Kielce, oraz 23-letniego pomocnika Damiana Pawłowskiego z Zagłębia Sosnowiec. 

W rundzie jesiennej Hutnik uległ w Grodzisku Mazowieckim 1-2, a jedynego gola dla Dumy Nowej Huty zdobył Abdallah Hafez.

Bramy stadionu dla kibiców zostaną otwarte godzinę przed pierwszym gwizdkiem arbitra, czyli o 13:00. 

Na jutrzejszy mecz bilety można nabyć:  

► online za pośrednictwem strony Bilety Hutnik Kraków  

► w kasach stadionu przed meczem*

*Bilety w kasie na mecz są imienne, w związku z czym czas sprzedaży jest wydłużony. Zachęcamy do zakupu biletów online lub przyjścia na mecz z wyprzedzeniem, aby zawodnicy na doping mogli liczyć już od pierwszej minuty.

Spotkanie derbowe będzie dostępne w mobilnej aplikacji eWinner, oraz za pośrednictwem platformy Sportize. 

Wstecz