Paweł Palusiński zastępuje Michała Wiącka

W dniu dzisiejszym z powodów osobistych Michał Wiącek, po 3 latach przestaje pełnić funkcję Dyrektora Akademii Piłkarskiej Hutnika Kraków.

"Moje serce jest, było i będzie biało-błękitno-niebieskie, dlatego bardzo trudno było podjąć mi tą decyzję. W miarę możliwości czasowych nadal będę wspierał Klub i służył pomocą mojemu następcy, gdyż nie wyobrażam sobie całkowitego rozstania z Hutnikiem. Niestety w chwili obecnej ze względów rodzinnych nie jestem w stanie w pełni realizować powierzonych mi przez Zarząd Klubu zadań".

Miejsce Michała Wiącka zajmie Paweł Palusiński.

Nowy dyrektor jest osobą dobrze znaną i rozpoznawaną w środowisku piłkarskim. Pracował w Wiśle Kraków na różnych stanowiskach organizacyjnych (był m.in. kierownikiem Drużyny Młodej Ekstraklasy, która zdobyła mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski), współpracował z Akademią Grzegorza Mielcarskiego, pracował przy organizacji Euro 2012, ME U21 w 2017 roku, był kierownikiem Młodzieżowych Reprezentacji Polski U-18, U-21 i I reprezentacji w Futsalu. Z ramienia PZPN był regionalnym specjalistą ds. piłki nożnej w województwie małopolskim. Ostatnie 2 lata był sekretarzem Wydziału Szkolenia w Małopolskim Związku Piłki Nożnej oraz pomagał współtworzyć Niepubliczną Szkołę im. Tadeusza Łopuszańskiego w Krakowie. Paweł uzyskał tytuł mgr na Uniwersytecie Pedagogicznym, oraz ukończył studia podyplomowe z zarządzania w oświacie na UJ. Posiada również licencję trenerską UEFA A oraz certyfikaty scoutingowe IPSO level 1i level 2.

Paweł witamy w Hutniczej Rodzinie! Życzymy samych sukcesów w pracy na rzecz Dumy Nowej Huty!

Wstecz