Pokaźna zaliczka przed rewanżem o CLJ U-17.

Juniorzy Hutnika pokonali dziś na Suchych Stawach w pierwszym meczu barażowym o CLJ U-17 zespół GKS-u Nowiny 7-0.

Podopieczni Pawła Byrskiego rozegrali bardzo dobre spotkanie, stworzyli sobie multum dogodnych sytuacji z których wykorzystali siedem. Wynik meczu w 16 minucie otworzył Maksymilian Żmuda.

Osiem minut później na 2-0 podwyższył Michał Gocal, który wykorzystał zamieszanie po zagraniu z cornera i z bliska wpakował piłkę do siatki przeciwników. Kolejne 4 minuty i było już 3-0. Żmuda pewnie wykorzystał jedenastkę podyktowaną za przewinienie na Macieju Kozłowskim. Za ten faul musiał przedwcześnie do szatni udać się jeden z defensorów GKS-u.

W 37 minucie Żmuda skompletował hattricka wykańczając wzorcowo, dwójkową akcję z Gocalem. Do przerwy 4-0. Po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze trzy trafienia. W 66 minucie Piotr Wójtowicz zamienił dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę popisując się celną "główka". Pięć minut później Żmuda strzelił czwartą swoją bramkę w tym meczu i było 6-0. Wynik zawodów na cztery minuty przed końcem ustalił płaskim strzałem po dalszym słupku Jan Kępa.