Postawić się wiceliderowi.

Jutro w Chojnicach piłkarze Hutnika w 26. kolejce eWinner II ligi zmierzą się z Chojniczanką. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30. 

W ostatniej kolejce Biało-Błękitno-Niebiescy zwyciężyli na Suchych Stawach Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1-0. Była to pierwsza ligowa wygrana podopiecznych Krzysztofa Lipeckiego w bieżącym roku. Hutnicy podbudowani dobrą grą i korzystnym rezultatem pełni wiary udali się na Kaszuby.  

Po 25 kolejkach Hutnik zajmuję 15 lokatę w ligowej tabeli z 22 punktami na koncie. Hutnicy w bieżącym sezonie zwyciężali 6 razy, 4 razy remisowali i 15 razy schodzili z boiska pokonani. Bilans bramkowy Dumy Nowej Huty to 23 bramki zdobyte i 37 straconych. Najlepszym strzelcem Dumy Nowej Huty w bieżącej kampanii jest z 4 trafieniami Jakub Wilczyński. W kadrze Hutnika na spotkanie z Chojniczanką zabraknie pauzującego za 4 żółte kartki Miłosza Drąga. Do składu wracają natomiast odpoczywający ostatnio Sebastian Zalepa, Dominik Zawadzki i Patryk Kieliś.

Nasz jutrzejszy przeciwnik w ostatniej koleje pokonał rezerwy Śląska Wrocław 2-1. Chojniczanka jest wiceliderem eWinner II ligi i  zgromadziła dotąd 51 punktów, na co składa się 16 zwycięstw, 3 remisy i 6 porażek. Ich bilans bramkowy to 54 bramki zdobyte i 23 stracone. Najlepszym strzelcem zespołu jest Artur Pląskowski który jedenastokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Podczas przerwy zimowej z klubu odeszło 5 zawodników: Jakub Banach, Szymon Emche, Maciej Kona, Kamil Orlik, Adrian Rakowski). W ich miejsce Chojniczanka pozyskała czterech graczy: 26-letni obrońca Dawid Niepsuj, 18-letni pomocnik Konrad Formela z KTS-K Luzino, 19-letni pomocnik Mateusz Koniuszy z Hamilton United, 22-letni pomocnik Daniel Ściślak z FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa. 

W rundzie jesiennej Hutnik pokonał Chojniczankę na Suchych Stawach 1-0, a bramkę na wagę trzech punktów strzelił Jakub Wilczyński. 

Wstecz