Przełamać niemoc.

Już jutro piłkarze Hutnika rozegrają 4. kolejkę eWinner II ligi. Podopieczni Szymona Szydełki zmierzą się w Lublinie z tamtejszym Motorem. 

Po 3 seriach gier zawodnicy Dumy Nowej Huty mają tylko punkt na swoim koncie, co pozwala im się plasować na 15. miejscu w ligowej tabeli. W minioną sobotę ulegli na Suchych Stawach Pogoni Siedlce 1-3. Jedyne trafienie dla Hutników w tym meczu zanotował Abdallah Hafez. Do Lublina piłkarze Hutnika udają się z mocnym postanowieniem przełamania niemocy w rozpoczętym niedawno sezonie.  

Nasz jutrzejszy rywal do tej pory zanotował po jednej wygranej (Znicz-Motor 1-4), remisie (Śląsk II-Motor 2-2) i porażce (Motor-Ruch 1-2). Z czterema punktami zajmuję 8 lokatę. W trzech rozegranych meczach strzelił 7, a stracił 5 bramek. Najskuteczniejszym strzelcem jest z 5 bramkami Michał Fidziukiewicz. W przerwie między sezonami lubelski zespół opuściło 11 zawodników. W ich miejsce klub zakontraktował 13 nowych graczy. Do Motoru dołączyli: 21-letni obrońca Wojciech Błyszko ze Stali Mielec, 20-letni obrońca Adrian Dudziński z Unii Skierniewice, 18-letni obrońca Bartosz Janiszek z Lewartu Lubartów, 27-letni obrońca Kamil Rozmus z Górnika Łęczna, 17-letni pomocnik Bartłomiej Kafel z Cracovii, 27-letni pomocnik Tomasz Kołbon z Garbarni Kraków, 18-letni pomocnik Cezary Polak z Escoli Varsovia, 20-letni pomocnik Damian Sędzikowski z Escoli Varsovia, 28-letni brazylijski pomocnik z UD Vilafranquense, 30-letni napastnik Michał Fidziukiewicz z Garbarni Kraków, 24-letni napastnik Maciej Firlej ze Znicza Pruszków, 20-letni napastnik Sebastian Rak z Elany Toruń, 24-letni napastnik Adam Ryczkowski z Chojniczanki Chojnice. 

W poprzednim sezonie w rundzie jesiennej Hutnik uległ w Lublinie 0-3. Na wiosnę Biało-Błękitno-Niebiescy zrewanżowali się Motorowi zwyciężając 5-0. 

Jutrzejsze spotkanie będzie transmitowane na antenie TVP Sport.

Wstecz