Sobi 100% HKS!

Przed wczorajszym meczem Hutnika z Pogonią Grodzisk Mazowiecki miała miejsce miła uroczystość. Włodarze Klubu oficjalnie podziękowali Kamilowi Sobali za wspaniały czas który spędził na Suchych Stawach. "Sobi" oprócz podziękowań otrzymał pamiątkową koszulkę ze swoimi osiągnięciami w barwach Dumy Nowej Huty. Po tej ceremonii Kamil udał się do "młyna", gdzie razem z kibicami głośnym dopingiem wspierał swoich kolegów z boiska. Kamil obdarował też kibiców specjalnie na tę okazję przygotowanymi brelokami przez firmę Marxam Project.

Kamil Sobala od początku swojego pobytu w Hutniku zaskarbił sobie wielką sympatię kibiców. Jego transfer okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, nie dość że zdobywał gole seryjnie to trudno było znaleźć większego walczaka na boisku. Kamil to  jeden z tych, który nie boi się wkładać głowy tam, gdzie inni boją się włożyć nogę. Ta nieustępliwość i to że jest po prostu fajnym gościem sprawiło że trybuny Go pokochały.

"Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś wychodził na boisko – obojętne: na minutę, 10 minut czy od początku - i nie chciał wygrać meczu. A jak mam coś zrobić, to zawsze z nastawieniem: zrób to na maksa"

Sam również przyznaje że Hutnik to dla niego coś więcej niż tylko kolejny klub w karierze. Niewątpliwie jest jedną z ikon Nowego Hutnika 2010. 

"Przychodząc do Dumy Nowej Huty z czwartoligowej Polonii Poraj, nie przypuszczałem, że po pięciu latach Hutnik będzie występował na szczeblu centralnym a ja dołożę do tego małą cegiełkę. Hutnik stał się moim drugim domem, a wszyscy ludzie i kibice powiązani z klubem jedną wielką rodziną."

Kamil Sobala na Suche Stawy zawitał w przerwie zimowej sezonu 2016/2017. 

W Biało-Błękitno-Niebieskich barwach zadebiutował w zwycięskim (2-0) spotkaniu z Iskrą Klecza, w którym zdobył obie bramki. Ogółem w barwach Dumy Nowej Huty rozegrał 146 meczów w których 64 razy pokonywał bramkarzy rywali. Czynnie przyczynił się do dwóch awansów, w sezonie 2017/2018 do III ligi, a w kampanii 2019/2020 do II ligi.

Jako gracz Hutnika Kamil sześciokrotnie strzelał w rozgrywkach ligowych minimum trzy gole w meczu:

- sezon 2016/2017 (IV liga)

20.05.2017 Hutnik - Pcimianka Pcim 8-2 - 4 bramki 

03.06.2022 Hutnik - Orzeł Piaski Wielkie 7-0 - 3 bramki 

- sezon 2017/2018 (IV liga)

17.09.2017 Hutnik - Górnik Wieliczka 5-4 - 3 bramki 

29.10.2017 Hutnik - Sosnowianka Stanisław Dolny 17-0 - 4 bramki 

17.03.2022 Hutnik - Unia Oświęcim 4-2 - 4 bramki 

-sezon 2018/2019 (III liga)

15.09.2022 Hutnik - Motor Lublin 5-3 - 3 bramki 

Rozstanie podczas przerwy zimowej to był trudny moment dla obu stron, zarówno Hutnika jak i Kamila. Niemniej "Sobi" już zawsze będzie "nasz" a Suche Stawy zawsze będą dla niego otwarte. 

"Jest mi ciężko rozstać się z Hutnikiem, który znaczy dla mnie tak wiele. Taki jest sport. Z tego miejsca chciałem podziękować Paulinie Wójcickiej, Konradowi Tyrpule i Mateuszowi Bikowi, bo bez Was nie było by tego wszystkiego co przeżyłem, ogromne podziękowania dla Kumpli z drużyny z którymi miałem zaszczyt i przyjemność dzielić ta jedyna w swoim rodzaju szatnie, przepełnioną Hutniczą szyderą, życzliwością, szacunkiem do samych siebie i zawsze wiarą w zwycięstwo, ale największe podziękowania i szacunek należy się Wam Kibicom Hutnika! To tu pierwszy raz w swojej przygodzie usłyszałem jak trybuny skandują moje imię i nazwisko, to dla Was miałem zaszczyt strzelać najpiękniejsze bramki w swojej piłkarskiej przygodzie ,nigdy tego nie zapomnę!
Myślę że z pełną świadomością mogę powiedzieć że dzięki Wam stałem się prawdziwym GUMIOREM!
Jeszcze raz DZIĘKUJE WSZYSTKIM I KAŻDEMU Z OSOBNA!
BBJ HUTNIK HKS!"  

Sobi dziękujemy za te wszystkie piękne chwilę które dzięki tobie mogliśmy przeżywać! 

Sobi 100% HKS! 

Wstecz