Sparing: Hutnik - Wieczysta 3-2.

Piłkarze Hutnika rozegrali dziś na Suchych Stawach grę kontrolną. Rywalem Biało-Błękitno-Niebieskich była Wieczysta Kraków. Podopieczni Krzysztofa Lipeckiego wygrali ten sparing 3-2.  

W związku z trudnościami organizacyjnymi GKS-u Bełchatów hutnicy nie mogli dziś zagrać kolejki ligowej. Sztab szkoleniowy postanowił wykorzystać przymusową przerwę na rozegranie gry kontrolnej. Trener Lipecki przed meczem, w przerwie i w trakcie dzisiejszego spotkania zwracał uwagę swoim zawodnikom, iż najbardziej na czym mu zależy to konsekwencja i wypełnianie nakreślonych założeń taktycznych. Początek meczu to dwie szybkie kontry i dwie bramki gości. W obu przypadkach na listę strzelców wpisał się Peszko. Hutnicy niezrażeni obrotem sytuacji dalej starali realizować się to co nakreślił im trener, co koniec końców przyniosło skutek jeszcze w pierwszej połowie. Kontaktowe trafienie hutnicy uzyskali w 21 minucie. Michał Kitliński obsłużył świetnym podaniem Krzysztofa Świątka i było 1-2. Do remisu tuż przed przerwą doprowadził Mateusz Wyjadłowski. Prawoskrzydłowy otrzymał zagranie od Adriana Basty po czym ściął do środka i strzałem lewą nogą po "krótkim" rogu wyrównał stan rywalizacji na 2-2. Decydujące trafienie sześć minut po zmianie stron zadał Krystian Lelek. W bój "Lelo" wypuścił precyzyjnym, krosowym podaniem Daniel Hoyo-Kowalski. Młody napastnik Dumy Nowej Huty mając przed sobą tylko golkipera gości nie zmarnował okazji. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy, którzy w przeciągu całego meczu byli zespołem lepszym. W Hutniku zabrakło narzekających na urazy Elorhana i Tomasza Jaklika. W zespole prowadzonym przez Franciszka Smude wystąpili dobrze znani na Suchych Stawach Dawid Linca i Damian Guzik, nie zagrali natomiast kontuzjowani Mateusz Gamrot i Patryk Kołodziej.

W następną sobotę Hutnik powróci do rywalizacji ligowej. O godzinie 14, na Suchych Stawach podejmiemy drugi zespół Lecha Poznań. 

Sparing 

Hutnik Kraków - Wieczysta Kraków 3-2 (2-2) 

                               2' Peszko (k)

                               12' Peszko 

21' Świątek 

45' Wyjadłowski 

51. Lelek 

Hutnik:

I połowa: Frasik - Basta, Zalepa, Jurkowski, Stasik, Wyjadłowski, Andrzejewski, Zawadzki, Świątek, Chmiel, Kitliński

II połowa: Leszczyński - Basta (60. Stasik), Zalepa (60. Jurkowski), Hoyo-Kowalski, Becht, El Bouh, Drąg, Kieliś, Skrzypek, Testowany, Lelek 

Wieczysta: Plewka - Burliga, Michalski, Jampich, Guerrier, Hebel, Moulin, Misak, Peszko, Jankowski, Majewski, oraz: Pietras, Bąk, Linca, Guzik, Supel, Porębski.

Wstecz