Wracają do gry.

Jutro w Grodzisku Mazowieckim piłkarze Hutnika zmierzą się ramach 8. kolejki eWinner II ligi z drużyną Pogoni.

Po dwutygodniowej pauzie piłkarze Hutnika powrócą jutro do ligowego grania. Podopieczni Szymona Szydełki mocno pracowali w tym okresie o czym wspomniał sam szkoleniowiec: 

- Przydała nam się ta przerwa. Pozyskaliśmy dwóch zawodników i pracowaliśmy nad wprowadzeniem ich do drużyny. Sprawdzaliśmy jak zawodnicy będą funkcjonować w innym ustawieniu niż dotychczas, na nowych pozycjach, wszystko po to aby nie popełniać tak kosztownych błędów i zacząć wykorzystywać stwarzane przez siebie okazję.

Tuż przed zamknięciem okienka transferowego Hutnik wypożyczył dwóch piłkarzy, na Suche Stawy przybyli dobrze znany przy Ptaszyckiego Adrian Jurkowski, oraz młody napastnik Jakub Wilczyński. Ubył natomiast Tomasz Wojcinowicz, który przeniósł się do niedalekich Niepołomic.

Po 6 rozegranych meczach Hutnik z dorobkiem jednego punkty zajmuje przedostatnie 17 miejsce w ligowej tabeli. Biało-Błękitno-Niebiescy w trwających rozgrywkach raz zremisowali, oraz pięciokrotnie schodzili z boiska pokonani. Hutnicy zdobyli 2 bramki (Wojcinowicz, Hafez), a stracili 11.

Nasz jutrzejszy przeciwnik w ostatniej kolejce zremisował na wyjeździe z drugą drużyną Śląska 2-2, choć goście prowadzili już 2-0. Pogoń zajmuje 15 lokatę w tabeli z dorobkiem 6 punktów na koncie. Na ten bilans przypadają, 1 zwycięstwo (Sokół 2-0), 3 remisy (Znicz 1-1, Ruch 1-1, Śląsk II 2-2) i 3 porażki (Stal 1-3, Radunia 1-2, Wisła 0-2). Na ten moment Pogoń zdobyła 8 bramek, a straciła 11. Gole dla beniaminka strzelili: Wojciech Kalinowski (trzy), Mateusz Lisowski (dwa), Jean Franco Sarmiento (dwa) i Michał Wrzesiński. W przerwie pomiędzy sezonami zespół z Grodziska Mazowieckiego wzmocniło 11 zawodników. Na Aleje Mokronoskich przybyli: 26-letni bramkarz Artur Haluch z Elany Toruń, 17-letni bramkarz Eryk Mirus z Lechii Gdańsk, 24-letni obrońca Daniel Choroś z Legionovii, 22-letni obrońca Aleksander Theus z Błękitnych Stargard, 21-letni obrońca Michał Zimmer z Sokoła Ostróda, 19-letni pomocnik Jakub Czajkowski z drugiej drużyny Legii Warszawa, 28-letni pomocnik Wojciech Kalinowski z Sokoła Ostróda, 19-letni pomocnik Daniel Łukaszczyk z Ruchu Wysokie Mazowieckie, 18-letni pomocnik Piotr Owczarek z Rakowa Częstochowa, 21-letni pomocnik Michał Sacharuk z Chojniczanki Chojnice, 19-letni pomocnik Filip Sobiecki z Olimpii Elbląg. 

Jutrzejsze spotkanie będzie można obejrzeć w mobilnej aplikacji eWinner, oraz za pośrednictwem platformy Sportize. 

Wstecz