Z Wigrami o pełną pulę.

Jutro na Suchych Stawach Hutnik zmierzy się w 11. kolejce eWinner II ligi z Wigrami Suwałki. 

W minioną sobotę Hutnicy ulegli w Kaliszu miejscowemu KKS-owi o-1. Po 10 rozegranych meczach Biało-Błękitno-Niebiescy mają na koncie 5 punktów i zajmują przedostatnie 17 miejsce w tabeli. Na ten dorobek składa się jedno zwycięstwo, dwa remisy i siedem porażek. Hutnicy strzelili dotychczas 5 bramek (Wilczyński x2, Hafez x2, Wojcinowicz), a stracili 14. Po niezbyt udanym początku sezonu w wykonaniu Hutniku nastąpiła zmiana szkoleniowca. Podczas jutrzejszego pojedynku na ławce trenerskiej zasiądzie Krzysztof Lipecki, który zastąpił Szymona Szydełkę. 

Nasz jutrzejszy przeciwnik zajmuje 10 lokatę z 14 punktami na koncie. Wigry do tej pory 4 razy wygrały (Olimpia 1-0, Sokół 1-0, Radunia 3-2, Śląsk II 1-0), 2 razy zremisowały (Wisła 0-0, Znicz 1-1) i 4 razy przegrały (Chojniczanka 0-4, Kalisz 0-1, Stal 1-2, Ruch 0-1). W bieżącym sezonie piłkarze z Suwałk strzelili 8, a stracili 11 bramek. Najlepszymi strzelcami drużyny są z dwoma trafieniami na koncie Piotr Pierzchała i Mateusz Sowiński. W przerwie między sezonami do drużyny z Suwalszczyzny dołączyło 14 zawodników: będący ostatnio bez klubu 28-letni obrońca z podwójnym obywatelstwem, marokańskim i holenderskim Fahd Aktaou, 18-letni obrońca Kacper Gruszczyński z Lincoln City FC, 32-letni obrońca Tomasz Lewandowski z Olimpii Elbląg, 21-letni obrońca Kacper Michalski z Górnika Zabrze, 22-letni obrońca Piotr Pierzchała z Pogoni Siedlce, 28-letni brazylijski pomocnik João Criciúma z Olimpii Grudziądz, 20-letni pomocnik Mikołaj Łabojko z Arki Gdynia, 21-letni pomocnik Krystian Ogrodowski ze Stomilu Olsztyn, 20-letni pomocnik Bartosz Prętnik z Korony Kielce, 18-letni pomocnik Mikołaj Randak z Ząbkovi Ząbki, 28-letni pomocnik, mający za sobą 74 występy w ekstraklasie i 8 zdobytych w niej goli, Mariusz Rybicki z Warty Poznań, 18-letni pomocnik Jakub Świątek z KS Kutno, 19-letni napastnik Kacper Zaborski z drugiej drużyny Pogoni Szczecin, oraz 24-letni japoński napastnik Kōsei Iwao z Ilanki Rzepin. 

W poprzednim sezonie w rundzie jesiennej Hutnik przegrał na Suchych Stawach 1-2, a bramkę dla Biało-Błękitno-Niebieskich w tym meczu strzelił Miłosz Drąg. 

Na wiosnę w Suwałkach Hutnicy zwyciężyli 1-0 po golu Filipa Handzlika. 

Bramy stadionu dla kibiców zostaną otwarte godzinę przed pierwszym gwizdkiem arbitra, czyli o 14:00. 

Na mecz wciąż można nabyć bilety: 

► stacjonarnie w sieci sklepów Media Markt 

► online za pośrednictwem strony ebilet.pl      

► w kasach stadionu na godzinę przed meczem 

wejście od strony budynku klubowego tylko dla zaproszonych gości i posiadaczy karnetów VIP

Spotkanie będzie można obejrzeć w mobilnej aplikacji eWinner, oraz za pośrednictwem platformy Sportize. 

 

Fot. Paweł Jerzmanowski 

Wstecz