Zapunktować na inaugurację.

Jutro w samo południe piłkarze Hutnika meczem we Wrocławiu ze Śląskiem II zainaugurują sezon 2021/2022. Podopieczni Szymona Szydełki będą chcieli zapunktować na dobry początek rozgrywek eWinner II ligi. 

Trzon kadry Hutnika z poprzedniego sezonu został utrzymany, do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników, a drużyna przez pryzmat tych zmian wydaję się mocniejsza. Dumę Nowej Huty zasiliło sześciu graczy z zewnątrz, są to głównie młodzi, żądni gry piłkarze, którzy będą chcieli się przebić do pierwszej jedenastki i zaistnieć w niej na dłużej. Już jutro pięciu z nich będzie miało okazję zadebiutować w Biało-Błękitno-Niebieskich barwach. Sentymentalny powrót na Dolny Śląski zaliczy wypożyczony właśnie ze Śląska Bartłomiej Frasik. Piłkarze udali się do Wrocławia pewni swoich umiejętności, z założeniem zdobyczy punktowej na trudnym terenie, jakim bez wątpienia jest stadion przy Oporowskiej.

W szeregach naszego jutrzejszego rywala również nastąpiło kilka zmian. Przede wszystkim duet trenerski z poprzedniego sezonu Piotr Jawny i jego asystent Marcin Dymkowski przenieśli się do spadkowicza z ekstraklasy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ich miejsce zajęli, jako pierwszy trener Krzysztof Wołczek, a pomagać mu będzie w roli grającego asystenta Mariusz Pawelec. Drugą drużynę Śląska zasilił 26-letni napastnik Filip Olejniczak ze Ślęzy Wrocław. Ponadto w rezerwach mogą występować zawodnicy z pierwszego zespołu. Po stronie ubytków wrocławskiej drużyny należy zanotować odejście: 20-letniego obrońcy Mateusza Maćkowiaka, 23-letniego pomocnika Macieja Pałaszewskiego i 25-letniego bramkarza Dariusza Szczerbala. W przedsezonowych grach kontrolnych rezerwa Śląska zremisowała z Górnikiem Polkowice 0-0, pokonała drugą drużynę Miedzi Legnica 4-0, wygrała ze Stalą Brzeg 4-1, rozgromiła Górnika II Zabrze 9-0, oraz ograła Ślęzę Wrocław 6-3. 

W poprzednim sezonie Hutnik przegrał na Suchych Stawach 2-5, a obie bramki dla HKS-u strzelił Krzysztof Świątek. W rewanżu przy Oporowskiej padł bezbramkowy remis. 

Jutrzejsze spotkanie będzie można obejrzeć w mobilnej aplikacji eWinner, oraz za pośrednictwem platformy Sportize. 

Wstecz