Zapunktować.

Jutro we Wronkach piłkarze Hutnika zmierzą się ramach 6. kolejki eWinner II ligi z drugą drużyną Lecha Poznań. 

Nie najlepiej Hutnicy rozpoczęli rozgrywki w sezonie 2021/2022. W poprzedniej kolejce ma Suchych Stawach musieli uznać wyższość GKS-u Bełchatów ulegając 0-1. W dotychczasowych pięciu meczach zanotowali jeden remis, a także cztery porażki. Z dorobkiem punktu zajmują przedostatnie siedemnaste miejsce. Podopieczni Szymona Szydełki strzelili dwie bramki, a stracili dziewięć. Hutnicy do wielkopolski udają się z nastawieniem przywiezienia do Nowej Huty zdobyczy punktowej. 

Nasz jutrzejszy przeciwnik zajmuje 14 lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 6 punktów na koncie. Na ten bilans przypadają 2 zwycięstwa (Wisła 4-1, Znicz 1-0) i 3 porażki (Radunia 0-1, Ruch 0-1, Śląsk II 0-2). Lechici zdobyli i stracili po 5 bramek. Do tej pory gole dla Kolejorza zdobywali: Aron Jóhannsson (dwie), Filip Marchwiński, Norbert Pacławski i Siergiej Kriwiec. Do zespołu z Bułgarskiej w przerwie między sezonami dołączyło dwóch zawodników, 21-letni pomocnik Łukasz Norkowski z GKS-u Tychy i 30-letni napastnik Łukasz Spławski z Puszczy Niepołomice. Ponadto w rezerwie Lecha mogą występować spełniający wszystkie wymogi regulaminowe gracze pierwszej drużyny. 

W ubiegłym sezonie dwa razy górą był zespół z Poznania. Jesienią Lech II wygrał z Hutnikiem we Wronkach 6-3, natomiast wiosną w Nowej Hucie 2-0. Bramki dla Dumy Nowej Huty w pierwszej potyczce strzelili Piotr Stawarczyk, Mateusz Ozimek i Krzysztof Świątek. 

Jutrzejsze spotkanie będzie można obejrzeć w mobilnej aplikacji eWinner, oraz za pośrednictwem platformy Sportize. 

 

Fot. Paweł Jerzmanowski 

Wstecz