Zrewanżować się za jesień

Jutro o godz. 16:30 Hutnik podejmie na Suchych Stawach Błękitnych Stargard. Będzie to spotkanie 27. kolejki eWinner II ligi.

W poprzedniej kolejce Hutnik bezbramkowo zremisował u siebie z Olimpią Elbląg, natomiast Błękitni występując w roli gospodarza pokonali Sokół Ostróda 3-1. Hutnicy po 25 rozegranych meczach plasują się na 17 pozycji, mając na koncie 24 punkty. W obecnych rozgrywkach futboliści Dumy Nowej Huty zwyciężali w 7 spotkaniach, w 3 zremisowali, w 15 zaznali goryczy porażki, strzelając 29, a tracąc 53 bramki. Nasi jutrzejsi goście po 25 grach zgromadzili 26 punktów co daje im w tym momencie 15 miejsce. Wygrali 7 meczów, 5 zremisowali, a 13 przegrali, mając przy tym bilans bramkowy 26-50. Najlepszym strzelcem Błękitnych jest 23-letni pomocnik Mateusz Bochenek, który ośmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. W bieżącym roku stargardzianie wygrali dwukrotnie (Wigry 1-0, Sokół 3-1), trzy razy zremisowali (Śląski II 1-1, Motor 1-1, Stal 2-2), oraz trzykrotnie przegrywali (Kalisz 0-4, Bytovia 1-3, Chojniczanka 0-2).W przerwie zimowej Błękitnych zasiliło 9 zawodników. Na Ceglaną zawitali: 24-letni bramkarz Tobiasz Weinzettel z Odry Opole, 22-letni bramkarz Maciej Ziniewicz z Wieży Postomino, 23-letni obrońca Jan Andrzejewski z Chojniczanki II Chojnice, 20-letni obrońca Gracjan Groński z Kluczevi Stargard, 19-letni obrońca Bartłomiej Mruk wypożyczony z Pogoni Szczecin, który na pomorze trafił z Garbarni Kraków, 21-letni pomocnik Bartosz Boniecki z Arki Gdynia, 23-letni pomocnik Adrian Kwiatkowski z Olimpii Grudziądz, 23-letni pomocnik Daniel Wajsak z Podhala Nowy Targ, oraz 27-letni napastnik Kamil Walków z Pogoni Siedlce.

W pierwszym spotkaniu obecnego sezonu piłkarze Hutnika ulegli w Stargardzie Błękitnym 0-1, tracąc bramkę w 86 minucie. Będzie więc jutro doskonała okazja do zrewanżowania się za jesienną porażkę.